Skip links

23.04.2020 „Dzień Książki”

23.04.2020r. (Czwartek)

Grupa: Pszczółki

Temat: „Dzień Książki”.

Do pobrania: Pszczółki – Zajęcia 20

Cele ogólne:

– rozbudzanie zainteresowań dzieci związanych z czytelnictwem.

 

Przebieg zajęć:

  1. „Bajkowa rozsypanka” – łączenie w pary

            Popatrz na obrazki. Czy rozpoznajesz te postacie? Są to bohaterowie z bajek. Połącz w pary obrazki z tej samej bajki. Czy potrafisz wymienić tytuły wszystkich tych bajek? Powodzenia.

  1. „Wspólne czytanie” – czytanie książki

Wybierz sam lub wspólnie z rodzicem ulubioną książkę, jaką masz w domu. Poproś rodzica o przeczytanie jej. Możecie do tego przygotować kącik czytelniczy (np. na kanapie, przy stoliku, itd.) lub namiot w pokoju (np. z koca, prześcieradła, firany, itd.). Jeżeli masz ochotę pochwal się swoim „magicznym” miejscem do czytania jakie stworzyłeś. Życzę udanej zabawy.

  1. Zaczarowana zakładka”- zabawa plastyczna

Przygotuj własną zakładkę do książki. Może być ona wykonana w dowolny sposób, według Twojego pomysłu. Liczy się oryginalność i kreatywność. Gdy już ją wykonasz wyślij do mnie zdjęcie, a samą zakładkę schowaj. Kiedy już wrócimy do przedszkola, przyniesiesz mi swoją zakładkę. Wszystkie dostarczone zakładki zostaną wysłane do organizatora projekty „MAGICZNA MOC BAJEK”, by stworzyć cudowną mapę czytelniczą.

 

Miłej zabawy.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.