Skip links

27.03.2020 Zakładamy wiosenną hodowlę

27.03.2020r. (piątek)

Grupa: Pszczółki

Temat: Zakładamy wiosenną hodowlę.

Do pobrania: Pszczółki – Zajęcia 3

Cele ogólne:

– doskonalenie umiejętności matematycznych,

– usprawnianie narządów mowy.

Przebieg zajęć:

  1. „Gimnastyka buzi i języka” – zabawy logopedyczne.

-„Wąchamy wiosenne kwiaty” – zabawa oddechowa. Nabierz powietrze nosem, a następnie wypuszczaj je buzią, mówiąc aaaaaaaaaach (zachwycając się urokiem wiosennego kwiatka).

– „Rechot żaby” – ćwiczenia mięśni policzków. Nadymaj policzki i zatrzymaj w nich powietrze. Następnie naciskaj je palcami wskazującymi, wolno wypuszczaj powietrze z jednoczesnym prychnięciem.

– „Złapana mucha” – ćwiczenia języka. Zaciśnij usta i wypchnij policzki od środka końcem języka (w różnych kierunkach), naśladuj lot muchy złapanej przez żabę.

Zaproś innych domowników do wspólnej zabawy. Powodzenia!

  1. „Siała baba mak” – zabawa słowno-muzyczna, z pokazywaniem

Siała baba mak.
Nie wiedziała jak.
A dziad wiedział,
nie powiedział,
a to było tak.

Jeżeli pamiętasz melodię do tej piosenki to spróbuj ją zaśpiewać. Zacznij bardzo cicho, później trochę głośniej, a na końcu najgłośniej. Jeśli  nie pamiętasz melodii nic nie szkodzi. Zrób to samo mówiąc wierszyk (cicho – głośniej – najgłośniej). Możesz również pokazywać do piosenki, tak jak robiliśmy to w przedszkolu. Miłej zabawy 😉

 

  1. Zadania matematyczne

„Wiosna na parapecie” – Połącz w pary cebule z rzodkiewkami. Policz cebule, policz rzodkiewki. Powiedz, czego jest więcej. Czego jest mniej? Ile jest par?

„Wszystko rośnie” – Dorysuj kwiaty w wazonach tak, aby w każdym następnym wazonie był o jeden kwiat więcej niż w poprzednim. Narysuj właściwą liczbę kropek na trzecim i piątym wazonie, licząc od lewej strony.

Miłej zabawy.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.