Skip links

27.04.2020 Czy powietrze jest czyste?

27.04.2020r. (Poniedziałek)

Grupa: Pszczółki

Temat: Czy powietrze jest czyste?.

Do pobrania: Pszczółki – Zajęcia 22

Cele ogólne:

– rozwijanie wrażliwości muzycznej,

– ćwiczenie koordynacji ruchowej i sprawności manualnej dzieci.

 

Przebieg zajęć:

  1. „Wielkie sprzątanie” – osłuchanie z piosenką

            W załączniku przesyłam piosenkę. Posłuchaj jej uważnie, a dowiesz się co robiły zwierzęta w lesie. Jak myślisz po co one wykonywały te czynności? Czy usłyszałeś czym dzieci mają pamiętać? Możesz na refrenie udawać, że sprzątasz (np. zamiatasz, wycierasz kurze). Miłej zabawy.

 

  1. „Wiatrak” – zabawa plastyczna

Dziś do wykonania mam dla Ciebie wiatrak. Możesz wykorzystać moje pomysły na jego wykonanie lub stworzyć go po swojemu. Do zrobienia wiatraka z mojej propozycji potrzeba rolki od papieru toaletowego, kartek, kleju, nożyczek, kredek, pisaków lub farb, patyczków.

Źródło: pl.pinterest.com

 

  1. Wiatr”- zabawa ruchowo – bieżna

Poproś rodzica lub rodzeństwo o mówienie hasła: wiatr i cisza. Gdy usłyszysz słowo wiatr – biegaj po pokoju/podwórku machając wyciągniętymi w bok rękoma, gdy usłyszysz słowo cisza – chodź wolno w opuszczonymi rękoma. Pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie zabawy. Zaproś innych domowników do zabawy.

Miłej zabawy.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.