Skip links

28.04.2020 Co to jest ekologia?

28.04.2020r. (Wtorek)

Grupa: Pszczółki

Temat: Co to jest ekologia?

Do pobrania: Pszczółki – Zajęcia 23

Cele ogólne:

– poszerzanie wiedzy o ekologii,

– rozwijanie twórczości i kreatywności.

 

Przebieg zajęć:

  1. „Dbamy o środowisko” – historyjka obrazkowa

            Przyjrzyj się obrazkom i zastanów się co one przedstawiają. Postaraj się ułożyć je w odpowiedniej kolejności i opowiedz co spotkało dzieci na wycieczce do lasu. Powodzenia.

  1. „Ekologiczny dom” – bajka edukacyjna

Zapraszam Cię do obejrzenia bajki edukacyjnej o ekologii. Po jej obejrzeniu będziesz potrafił odpowiedzieć na pytanie: Co to jest ekologia? https://www.youtube.com/watch?v=PYd88-RyaLs

 

  1. Chronimy środowisko”- praca z zeszytu grafomotorycznego

Pokoloruj rysunek według własnego pomysłu. Możesz użyć do tego kredek lub pisaków.

 

  1. „Recykling” – praca plastyczna, przestrzenna

Recykling to wykorzystanie odpadów do stworzenia czegoś nowego. Właśnie takie zadanie przygotowałam dziś dla Ciebie. Chciałabym, żeby w wyniku twojej twórczości powstało coś do zabawy. Mam dla Ciebie dwie propozycje:

1.Kręgle – butelki po wodzie, mleku, jogurtach itd., ozdabiamy według własnego pomysłu. Następnie ustawiamy je jak kręgle i staramy się zbić kulając w nie piłką.

2.Gra w zbijane – możemy wykorzystać puszki, kubeczki plastikowe (np. jogurtach) itd., ozdabiamy według własnego pomysłu. Gdy mamy już gotowe przedmioty ustawiamy z nich wieże. Można ustawić je tak jak na obrazku lub jeden na drugim. Następnie próbujemy je zbić piłką.

Do zabaw można zaprosić innych członków rodziny. Jeżeli masz pomysł na inną zabawę również możesz ją wykonać i pochwalić się pomysłem.

 

Źródło: pl.pinterest.com

 

Miłej zabawy.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.