29.05.2020 Dzień rodziny

29.05.2020r. (Piątek)

Temat: Dzień rodziny.

Do pobrania: Pszczółki – Zajęcia 45

– ćwiczenie spostrzegawczości oraz swobodnych wypowiedzi,

– rozwijanie zdolności manualnych,

– wzmacnianie i pielęgnowanie więzi rodzinnych.

1. „Moja rodzina” – praca z obrazkami

Popatrz na obrazki. Opowiedz co robi każdy z członków rodziny. Jak myślisz, czy wspólne sprzątanie może być dobrą zabawą? Opowiedz o swoich członkach rodziny i ich obowiązkach.

1. „Rodzina” – zabawa na spostrzegawczość

Popatrz na ilustrację. Po lewej stronie znajdują się rodzice, a po prawej ich dzieci. Połącz liniami (każda rodzina w innym kolorze) Rodziców z ich dziećmi. Zwróć uwagę na to, że rodzice pokazują na palcach ile posiadają dzieci. Powodzenia!

Źródło: pl.pinterest.com

1. „Drzewo rodzinne” – praca plastyczna

Wykonaj własne drzewo rodzinne. Możesz użyć do tego farb, kredek, plasteliny, krepy… W pustych okienkach drzewa możesz narysować członków swojej rodziny lub wkleić ich zdjęcia (zapytaj o zgodę rodziców). Przesyłam wzór pracy. Twoje drzewo może wyglądać inaczej.

1. „Rodzinne rozgrywki” – gry i zabawy zespołowe

Dziś mam zadanie specjalne dla Ciebie. Gdy wszyscy członkowie Twojej rodziny będą już mieli wolny czas, zaproponuj wspólne gry i zabawy. Mogą to być gry planszowe, które masz w domu, a może zrobicie wspólną grę. Możecie też zrobić zawody na dworze, np. slalom, wyścigi, itd. Pamiętaj, że najważniejsze w tym zadaniu jest to, abyście razem się dobrze bawili.