Skip links

21.04.2020 Maszyny w gospodarstwie

Zajęcia 18

21.04.2020r.

Grupa: Sowy (zerówka)

Temat: Maszyny w gospodarstwie

Do pobrania: Sowy – Zajęcia 18

Cele ogólne:
– wzbogacenie wiedzy na temat pracy rolnika oraz maszyn rolniczych,

– rozwijanie kreatywności u dzieci.

 

  1. „Praca w zagrodzie”

Przyjrzyj się uważnie obrazkowi. Jak myślisz, co on przedstawia? Przeczytaj samodzielnie tekst pod obrazkiem i odpowiedz na pytanie.

TO PRACA ROLNIKA.

CO POMAGA ROLNIKOWI W PRACY?

Obejrzyj filmik przedstawiający pracę rolnika i maszyny, które mu tę pracę ułatwiają 🙂 => https://www.youtube.com/watch?time_continue=162&v=FNvZVvk0eZE&feature=emb_title

 

  1. „Praca rolnika”

Ułóż puzzle => https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/dla-dzieci/223356-praca-rolnika-na-wsi

Zaproponuj rodzicowi lub rodzeństwu zawody w układaniu puzzli online (układajcie i zapisujcie czas – wygrywa ten, kto będzie najszybszy).

 

 

  1. „Traktor z przyczepą” – praca plastyczno-techniczna.

Przygotuj: pudełka różnej wielkości (kartony po butach, herbacie itp.), kolorowy papier lub farby, klej, nożyczki, tekturę lub kartki techniczne (do narysowania i wycięcia kół traktora)

 

Zaprojektuj i skonstruuj swój własny traktor z przyczepą. Połącz kartoniki ze sobą za pomocą kleju (niech to będzie twój własny pomysł), ozdób je kolorowym papierem lub pomaluj farbami. Z tektury wytnij koła i przyczep do swojej maszyny rolniczej.

Poniżej przesyłam Ci kilka inspiracji. Pamiętaj jednak, że są to tylko luźne propozycje. Twój traktor może być mały, duży, kolorowy, szary, wysoki, niski – jaki tylko chcesz 🙂

(źródło: pinterest)

 

 

Powodzenia! 🙂

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.