Skip links

14.05.2020 Co nam dają zwierzęta?

Temat: Co nam dają zwierzęta?

Data: 14.05.2020

Do pobrania: Tygryski – Zajęcia 34

Cele:

– poznaje produkty odzwierzęce;

– wyraża ekspresję twórczą podczas czynności konstrukcyjnych i zabawy.

Cześć! Zapraszam Was dzisiaj do dalszej części poznawania życia na  wiejskim podwórku. Wasze farmy się pięknie rozwijają. Żyją już na nich konie i świnki, które wczoraj wykonaliście. Spójrzcie na moje:

 

Zapraszam do zajęć:

Zadanie 1. „Koniki”

Pobaw się w koniki do piosenki, którą poznałeś w przedszkolu:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=r8qvgiG0GXA

 

Zadanie 2. “Co nam dają zwierzęta”

Obejrzyj filmik edukacyjny a dowiesz się co nam dają zwierzęta żyjące na wiejskim podwórku. Na końcu filmiku będzie zabawa dydaktyczna, jeśli masz ochotę weź w niej udział.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=CpcmvJTO5G4

 

Zadanie 3. „Czarodziejski worek”

Poproś rodziców, aby włożyli do worka lub jakiegoś pojemnika przedmioty pochodzenia odzwierzęcego, jak np.: ugotowane na twardo jaja, poduszka z piór, mleko w butelce, wełniany sweter lub rękawiczki itp.

Twoim zadaniem jest wyjmowanie z worka z zamkniętymi oczami po jednym przedmiocie pochodzenia odzwierzęcego, a następnie nazwanie i wskazanie od jakiego zwierzątka jest ten przedmiot. Powodzenia!!

 

Zadanie 4. „Doimy krowę”

Już wiecie, że krowa daje nam mleko. Ale żeby to mleko otrzymać musimy krowę wydoić. Jeśli masz ochotę sprawdzić jak się doi krowę, zapraszam do zabawy!

Potrzebna jest Ci gumowa rękawiczka oraz woda zafarbowana białą farbą. Poproś rodziców, aby zrobili małe dziurki za pomocą szpilki na palcach rękawiczki, następnie wlej do niej zafarbowaną wodę. Umocuj rękawiczkę na przykład do krzesła i spróbuj tak naciskać rękawiczkę, aby leciała z niej  zafarbowana woda.

Miłej zabawy!!

Zadanie 5. Projekt „Wiejska farma” cz.4

Skoro już umiecie doić krowę, to zadaniem w czwartej części projektu jest: wykonanie krowy oraz jej cielaczków.

Umieśćcie zwierzątka na Waszej farmie i prześlijcie mi zdjęcia! Pozdrawiam!!

MIŁEGO DNIA!!

 

Źródła: DZIECIAKI W AKCJI, 3-latki, Plan pracy wychowawczo-dydaktycznej; Michalina Latko, Magdalena Pozorska. ©Nowa Era Sp. z o.o., 2019     

https://pl.pinterest.com/pin/815855288734085215/

https://pl.pinterest.com/pin/683139837217175988/

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.