Skip links

26.05.2020 Niespodzianka dla mojej mamy

Temat: Niespodzianka dla mojej mamy

Data: 26.05.2020

Do pobrania: Tygryski – Zajęcia 42

Cele:

– dziecko porusza się przy muzyce;

– dziecko uroczyście świętuje Dzień Mamy.

Witajcie! Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, świętujemy Dzień Mamy. Z tej okazji wykonamy niespodziankę dla naszych wspaniałych mam!

Zadanie 1. „Powitanie”

Przywitaj się razem z mamą lub rodzeństwem do muzyki:

https://www.youtube.com/watch?v=8HozqzBRUec

 

Zadanie 2. „Przyjęcie na Dzień Mamy”

Na przyjęciu z okazji Dnia Mamy nie może zabraknąć pysznego tortu. Poproś mamę i stwórzcie swój wspólny tort, który będziecie kosztować na przyjęciu.

Zadanie 3. „ Pomagam mojej mamie”

Poproś mamę, aby opowiadała Ci historyjkę, a TY zademonstruj opisane w niej ćwiczenia językiem:

Języczek – Podróżniczek pomaga mamusi piec ciasto. Języczek ubija pianę. ( odbijamy czubek języka za górnymi zębami, przy szeroko otwartych ustach).Mama ugniata ciasto ( opieramy czubek języka za dolnymi zębami i mlaskamy środkiem języka, nie ruszając brodą), potem je wałkuje (przeciskamy język przez zbliżone żeby). Języczek i mama wspólnie układają na nim jabłka ( dotyka językiem każdego zęba na dole) i wkładają do piekarnika ( wysuwamy i chowamy płaski język, przy szeroko otwartych ustach). Ciasto było pyszne ( oblizujemy czubkiem języka górną i dolną wargę).

 

Zadanie 4. „Bukiet dla mamy”

Wykonaj dla mamy niespodziankę. Proponuję stworzyć piękny bukiet kwiatów. Potrzebujesz kolorowe kartki, klej i nożyczki. Powodzenia!

Miłego dnia!!

 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.