01.06.2020 ,,Dzień Dziecka ”

01.06.2020r. (Poniedziałek)

Grupa: Wiewiórki

Temat: „Dzień Dziecka”.

Do pobrania: Wewiórki  Zajęcia 46

rozwijanie sprawności fizycznej,

doskonalenie swobodnych wypowiedzi.

1. „Głowa, ramiona, kolana….” – zabawa przy piosence – gimnastyka

Dzisiaj mam dla Ciebie propozycję gimnastyki przy piosence. Możesz nagrać filmik jak wspaniale sobie radzisz z tym zadaniem. Zaproś też innych członków rodziny do wspólnej gimnastyki. Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi. https://www.youtube.com/watch?v=30BVfTvlsrE

1. „Wdech i wydech” – ćwiczenia oddechowe

Weź głęboki wdech nosem, rozłóż ręce na boki i powoli przesuwaj je do tyłu. Zatrzymaj powietrze na chwilę i zacznij powoli wydychać ustami robiąc przy tym skłon ze zwisającymi bezwładnie rękoma. Ćwiczenie powtórz kilka razy. Jeżeli masz ochotę wykonaj to zadanie na świeżym powietrzu.

1. „Nasz wolny czas” – swobodne wypowiedzi; praca z kartą pracy

Odpowiedz na pytania:

– Co to jest wolny czas, jak można go spędzać?

– Czy sport jest dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu?

– Jak nie powinno się spędzać wolnego czasu?

Otwórz książkę na stronie 50-51 i wykonaj zadania.

Czy wiesz co oznaczają koła olimpijskie? Każde z nich oznacza inny kontynent: niebieskie – Europę, czarne – Afrykę, żółte – Azję, czerwone – Amerykę, zielone – Australię.

1. „Dzień dobry” – zabawa językowa

Przeczytaj krótką rymowankę kilka razy. Za każdym razem zrób to w inny sposób (miło i z uśmiechem, stanowczo, jak robot, jak duch, szeptem, możesz też spróbować ją zaśpiewać).

Dzień dobry.
Dziękuję.
Proszę.
Przepraszam.
Pozdrawiam serdecznie.
Serdecznie zapraszam.
Ach, jakie to miłe.
Pamiętaj koniecznie,
do wszystkich i zawsze
odzywać się grzecznie.

Anna Pawłowska-Niedbała

1. Skoki w dal” – zabawa ruchowa

Wybierz miejsce na podwórku lub w domu do zabawy. Wyznacz miejsce wybicia. Możesz to zrobić za pomocą patyka, taśmy, wstążki, itd. Ustań na wyznaczonym miejscu i skocz jak najdalej. Odwróć się i zmierz odległość skoku za pomocą stóp. Możesz zaprosić innych członków rodziny do zabawy i urządzić zawody w skokach w dal.