Skip links

02.04.2020 Obserwujemy niebo

Temat: Obserwujemy niebo

Data: 02.04.2020r.

Grupa: Wiewiórki

Do pobrania: Wiewiórki – Zajęcia 7

Cele:

Dziecko

– rozróżnia prawą i lewą stronę

– potrafi policzyć do 14

– rozwija spostrzegawczość

  1. Dyktando obrazkowe

Do tego zadania potrzebna będzie Ci kartka papieru i ołówek. Twoim zadaniem będzie narysować na kartce to co przeczyta Ci osoba dorosła. Słuchaj uważnie i pamiętaj, która strona jest lewa, a która prawa. Powodzenia!

Dyktando:

Na środku kartki narysuj rakietę kosmiczną z dwoma okrągłymi oknami.

W prawym rogu kartki narysuj trzy planety. Jedną dużą dwie małe.

W lewym rogu kartki narysuj cztery małe planety.

Po prawej stronie rakiety narysuj kosmiczny pojazd z ufoludkiem w środku.

Nad rakietą narysuj trzy gwiazdki.

Pod rakietą narysuj dwie chmury.

Na koniec narysuj po lewej stronie rakiety narysuj dwie mniejsze rakiety.

Kiedy już wszystko zostało narysowane możesz sprawdzić czy wszystkie elementy zostały rozmieszczone poprawnie.

 

  1. Poznanie liczby 14

Do tego zadania będą potrzebne Ci dwa kubeczki i 28 małych koralików, guzików, fasole lub czegokolwiek innego co wyda dźwięk po wrzuceniu do kubeczka. Jedne kubeczek i 14 małych rzeczy jest dla Ciebie, drugi kubeczek i 14 małych rzeczy jest dla osoby dorosłej. Twoim zadaniem będzie nasłuchiwanie z zamkniętymi oczami ile małych rzeczy wrzuci do swojego kubeczka druga osoba. Następnie Ty musisz wrzucić tyle samo. Po wrzuceniu przedmiotów do kubeczka wyrzucacie je z osobą dorosłą i sprawdzacie czy macie po tyle samo. Zabawę powtarzamy kilka razy. Potem możecie zamienić się rolami.

Informacje dla rodzica:

Wrzucamy najpierw małą liczbę przedmiotów i stopniowo zwiększamy, na końcu wrzucamy dopiero 14 przedmiotów, np. 5,7, 10, 14.

  1. Czternasta galaktyka

W pewnej bajce w wyniku wielkiego wybuchu powstała czternasta galaktyka,
w której wszystkich rzeczy musiało być po 14. Tyle samo planet, księżyców, statków kosmicznych, ufoludków. Proponuję Ci teraz stworzenie obrazu takiej galaktyki. Wybierz, którą z rzeczy będziesz rysował. Pamiętaj, że musi być tego 14. Jeśli masz taką możliwość możesz najpierw narysować 14 takich rzeczy, następnie je wyciąć i przykleić na czarną kartkę. Kiedy wrócimy do przedszkola stworzymy wspólna galaktykę tych prac :).

  1. Kosmiczny szpieg

Zapraszam Cię teraz do zabawy w kosmicznego szpiega. Poniżej znajduje się karta pracy, na której musisz odszukać konkretne kosmiczne przedmioty. Przy każdym przedmiocie masz wpisaną cyfrę, która pokazuje Ci ile musisz ich znaleźć na obrazku. Możesz otaczać te przedmioty kolorowymi pętlami. Powodzenia!

Zostaw komentarz

Name*

Website

Komentarz

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.