Skip links

06.05.2020 Odkrywcy przyrody

Temat: Odkrywcy przyrody

Data: 06.05.2020r.

Grupa: Wiewiórki

Do pobrania: Wiewiórki – Zajęcia 28

Cele:

Dziecko

– dobiera wyrazy na zasadzie skojarzeń

-dokonuje analizy głoskowej słów zawierających głoskę „j”

-czyta proste zdania

-podejmuje próby pisania liter „j”, „J”

1.Skojarzenia

Proszę dokończ zdania:

– Mokry jak…..

– Kwaśny jak…

– Wysoki jak…

– Ostry jak…

– Długi jak…

– Lekki jak…

  1. „J” jak jajko

Na jaką głoskę zaczynało się słowo „jak” z poprzedniego zadania?

Jakie jeszcze słowa na głoskę „J,j” znasz?

Proszę podziel na sylaby i głoski następujące słowa: jajko, jodła, klej

Poniżej znajduje się tablica z literą „J,j”, proszę przyjrzyj się jej i postaraj się ułożyć literę „J,j” ze sznurka, sznurówek, tasiemki, nitki.

Następnie przypatrz się drugiej tablicy z pisownią litery „J,j”. Najpierw przejedź po literze palcami, następnie spróbuj ją napisać na stole, w powietrzu, na dywanie, w mące, na piasku.

Zwróć uwagę, że literę „J,j” piszemy zaczynając od góry i pisząc dalej w dół, przy małej literze „j”, musimy pamiętać o kropce nad literką. W załączniku Word znajduje się karta pracy z literą „J,j”

Kliknij=>KARTA PRACY<=Kliknij

  1. Ukryte zdania

Osoba dorosła położy przed Tobą kartki z napisami „Janek” i „jajko”, zachowując odstęp na jeszcze jedną kartkę, natomiast pozostałe kartki układa napisami do dołu, abyś nie mógł przeczytać znajdujących się na nich wyrazów. Twoim zadaniem jest wybranie spośród odwróconych kartek jednej, ułożenie jej między kartkami z wyrazami „Janek” i „jajko”, odczytanie utworzonego zdania i określenie, czy zdanie to ma sens, czy nie.

Słowa na kartkach:

„Janek”, „je”, „jajko”, „rysuje”, „gotuje”, „myje”, „pływa”, „zrywa”, „turla”, „obiera”, „kroi”, „koloruje”

 

  1. Ruch to zdrowie

Zapraszam Cię do wykonania różnych ćwiczeń gimnastycznych, które usprawnią Twoją koordynację i motorykę całego ciała. Do ćwiczeń będą Ci potrzebne:

– puszka

– rolka po papierze

– niepotrzebne kartki, gazeta

– koc

– butelki po napojach

Ćwiczenia z puszkami:

a) ƒCzworakowanie z popychaniem przed sobą puszki – ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dziecko pokonuje wyznaczoną trasę na czworakach, popychając przed sobą puszkę raz jedną, raz drugą ręką.

b)ƒƒPrzekładanie puszki stopami – ćwiczenie mięśni brzucha i stóp. Dziecko, siedzi w siadzie ugiętym, chwyta stopami stojącą przed nim puszkę, obraca ją
i stawia ponownie. Ćwiczenie trwa około dwóch minut.

c)ƒƒStawianie puszki za głową – ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dziecko w siadzie ugiętym chwyta stopami puszkę i stara się ustawić puszkę za głową, poprzez położenie się na plecach i przeniesienie nóg nad głową. Następnie chwytają puszkę i z powrotem wracają do siadu ugiętego.

Ćwiczenia z papierem

a)ƒŚlizg z dmuchaniem rolki po papierze toaletowym – ćwiczenie oddechowe. Dziecko w leżeniu przodem na kocyku wykonuje ślizg po wyznaczonej trasie, dmuchając na leżącą przed sobą rolkę po papierze toaletowym.

b) ƒRzucanie papierowymi kulami do celu – ćwiczenie obręczy barkowej. Dziecko robią z gazety kulę i rzuca ją do wskazanego celu. Ćwiczenie wykonują na zmianę raz prawą, raz lewą ręką.

c)ƒƒDarcie gazety w leżeniu przodem – ćwiczenie mięśni grzbietu i karku. Dziecko w leżeniu przodem rozwijają papierowe kule i, unosząc klatkę piersiową i ręce, rozdziera gazetę na drobne kawałki.

d)ƒƒZbieranie stopami skrawków papieru – ćwiczenie stóp. Dziecko chwyta stopami skrawki papieru i zanosi na wyznaczone miejsce.

Ćwiczenia z butelkami

a) ƒPrzeczołgiwanie się slalomem między butelkami– ćwiczenie dużych grup mięśniowych Dziecko przeczołguje się między ustawionymi butelkami, starając się nie przewrócić żadnej z nich.

b)ƒƒMarsz między butelkami – ćwiczenie stóp. Dziecko, trzymając palcami stóp nakrętkę od butelki, maszeruj slalomem między butelkami, starając się nie zgubić nakrętki. Ćwiczenie wykonujemy dwa razy, trzymając nakrętkę raz prawą, raz lewą stopą.

Zostaw komentarz

Name*

Website

Komentarz

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.