Skip links

15.04.2020 Mądrze korzystamy z komputerów i tabletów

Temat: Mądrze korzystamy z komputerów i tabletów

Data: 15.04.2020r.

Grupa: Wiewiórki

Do pobrania: Wiewiórki – Zajęcia 14

Cele:

Dziecko

– zna zasady bezpiecznego posługiwania się komputerem

– rozwiązuje zadania matematyczne

– uważnie słucha

  1. Zasady mądrego korzystania z komputer i tablet

Proszę zastanów się jak bezpiecznie powinno się korzystać z komputer i tableta. Przedyskutuj swoje pomysły z osobą dorosła, a następnie stwórzcie wspólnie zbiór zasad mądrego korzystania z komputera.

  1. Jaką liczbę wskazuje komputer?

W tym zadaniu będziesz musiał odgadnąć jaka cyfra ukrywa się za kodem. Weź sobie białą kartkę, na której będziesz dokonywał obliczeń. Druga kartka jest dla osoby dorosłej, która będzie pokazywać Ci kod. Kod składa się z trzech figur geometrycznych (koło, trójkąt, kwadrat), pod figurami znajdują się cyfry które oznaczają ile razy musisz narysować daną figurę. Przykład:

  1. Klik- słuchaj co zrobić

Zapraszam Cię do zabawy. Włącz muzykę, kiedy gra tańcz do jej rytmu, poruszaj się. Kiedy ucichnie musisz uważnie słuchać ile razy osoba dorosła powie „Klik”. Jeśli powie tylko raz biegasz w różnych kierunkach, jeśli dwa razy poruszasz się na czworakach tyłem, jeśli trzy razy stajesz na jednej nodze bez ruchu. Zabawę powtarzamy kilka razy. Powodzenia!

Zostaw komentarz

Name*

Website

Komentarz

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.