Skip links

15.06.2020 Co słychać w gospodarstwie

15.06.2020r. (Poniedziałek)

Grupa: Wiewiórki

Temat: Co słychać w gospodarstwie.

Do pobrania: Wiewiórki – Zajęcia 54

Cele ogólne:

– uzupełnianie historyjki obrazkowej,

– usprawnianie aparatu mowy,

– rozwijanie twórczości i zdolności manualnych.

 

Przebieg zajęć:

  1. Od ziarenka do bochenka” – ćwiczenia słownikowe, układanie historyjki.

Wykonaj zadanie z książki (strona 66). Opowiedz, co widzisz na obrazkach. Ustal prawidłową kolejność obrazków i wklej brakujące elementy. Opowiedz całą historyjkę.

  1. Pszczoły – pożyteczne zwierzętapoznanie ciekawostek o życiu pszczół

Otwórz książkę na stronie 67. Opisz co widzisz na poszczególnych obrazkach. Ustal odpowiednią kolejność obrazków. Zwróć uwagę na wygląd plastra miodu.

  1. „Smaczny miodek” – ćwiczenia mięśni warg i języka

Wyobraź sobie talerz posmarowany słodkim miodem. Wysuń język z buzi i wykonuj ruchy z dołu do góry (tak jakbyś wylizywał talerz). Następnie wykonuj okrężne ruchy języka, przy szeroko otwartej buzi, w prawą i lewą stronę (tak jak byś się oblizywał). Spróbuj zlizać miód z brody i z nosa. Wyczyść językiem policzki, podniebienie i dziąsła. Na koniec trochę pomlaskaj i pocmokaj. Powodzenia!

 

  1. „Letni ogród” – projekt plastyczno-techniczny

Do zadania potrzebujesz: pudełko (może być po butach), pudełko od zapałek, niebieską farbę, pędzel, zieloną krepę, sznurek lub wełnę, żółte i białe kartki klej, nożyczki, taśmę klejącą. Pomaluj środek pudełka (może być po butach) na niebiesko. Postaw pudełko na krótszym boku. Na spodzie przyklej ul (pomalowane lub oklejone pudełko po zapałkach z narysowanym wejściem dla pszczół). Obok ula przyklej zgniecioną zieloną krepę. Z żółtych kartek powycinaj tułowia pszczół, namaluj im czarne paski, i doklej skrzydełka z białej kartki lub folii. Igłą zrób dziurkę w tułowiu pszczoły (możesz poprosić kogoś dorosłego o pomoc). Przez dziurkę przewlecz sznurek lub wełenkę. Koniec sznurka przyklej za pomocą taśmy do górnego boku pudełka. Dzięki temu Twoje pszczoły będą mogły latać koło ula.

 

  1. „Plaster miodu” – aktywność plastyczna

Do zabawy potrzebujesz kartek, folii bąbelkowej, farb i pędzla. Pomaluj folię gęstą farbą i odbij na kartce. W ten sposób uzyskasz wzór plastra miodu. Gdy farba wyschnie domaluj na plastrze pszczoły.

 

Miłej zabawy.

Zostaw komentarz

Name*

Website

Komentarz

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.