Skip links

23.04.2020 Odkrywamy świat książek

Temat: Odkrywamy świat książek

Data: 23.04.2020r.

Grupa: Wiewiórki

Do pobrania: Wiewiórki – Zajęcia 20

Cele:

Dziecko

– wypowiada się swobodnie na podany temat

– tworzy plakat z zasadami odpowiedzialnego korzystania z książek

– szereguje przedmioty ze względu na podaną cechę

 

Dzisiaj jest Dzień Książki! Zapraszam Cię do zabaw z książkami

 

  1. Moja ulubiona Książka

Opowiedz osobie dorosłej jaka jest Twoja ulubiona książka. Kto w niej występuje, jakie są przygody. Następnie obejrzyj dokładnie książkę i powiedz
z czego się składa, co jest w jej środku. Możesz narysować swoją ulubioną książkę i spróbować napisać jej tytuł.

  1. Książki małe, książki duże

Zobacz na swoją półkę z książkami. Weź do ręki parę książek i spróbuj je ułożyć najpierw od najmniejszej do największej, następnie od najcieńszej do najgrubszej. Dzień Książki to idealny moment na przejrzenie książek. Zobacz, czy któreś z nich potrzebują naprawy, a może niektóre nadają się dla młodszych dzieci i możesz je podarować komuś. To też dobry czas na odkurzenie Twojej półki z książkami. Posprzątaj swój kącik czytelniczy i poukładaj książki na nowo.

  1. Korzystamy z książek odpowiedzialnie

Książki przenoszą nas do innego świata, opowiadają niesamowite historie, zabierają nas w dalekie podróże. Z książek powinniśmy korzystać odpowiedzialnie. Chciałabym abyś teraz zastanowił się w jaki sposób trzeba korzystać z książek aby ich nie poniszczyć. Utwórz plakat z zasadami korzystania z książek. Możesz poprosić osobę dorosłą aby pomogła Ci je spisać, możesz także spróbować  je narysować.

  1. Zakładka

Zapraszam Cię teraz do wykonania zakładki do książki. Zakładka pomaga nam zapamiętać w jakim miejscu skończyliśmy czytać. Wykonaj swoją zakładkę, zachowaj ją w teczce prac, a po powrocie do przedszkola wyślemy je do organizatorów akcji projektu czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”.

Zostaw komentarz

Name*

Website

Komentarz

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.