Skip links

25.06.2020 Wakacyjna matematyka

25.06.2020r. (Czwartek)

Grupa: Wiewiórki

Temat: Wakacyjna matematyka.

Do pobrania: Wiewiórki – Zajęcia 62

Cele ogólne:

tworzenie opowiadania z wykorzystaniem podanych wyrazów,

doskonalenie umiejętności liczenia.

Przebieg zajęć:

1 „Wakacyjne opowieści” – zabawa rozwijająca logiczne myślenie

            Z podanych poniżej par wyrazów wybierz 2-3 pary, które Twoim zdaniem pasują do siebie. Spróbuj z wybranymi wyrazami ułożyć wakacyjną opowieść.

Pary wyrazów do zadania:

mewa – morze, piasek – koc, lody – wafelek, słońce – chmura, rower – kask, góry – buty, butelka – woda, deszcz – parasol, wędka – ryba, latarka – jaskinia, łódka – kapok, statek – latarnia, kajak – wiosło.

 

2„Policz rybki” – zabawa matematyczna

Policz ile rybek jest w każdym akwarium. Dodaj rybki z pierwszego i drugiego akwarium i policz ile jest ich w trzecim razem. Zapisz obliczenia według wzoru.

3.Rozwiązywanie zadań w Kartach pracy

Otwórz książkę na stronach 80 i 81. Wykonaj kolejno zadania.

4.„Latający balonik” – zabawa zręcznościowa

Do zabawy potrzebujesz 1 nadmuchany balon. Odbijaj nadmuchany balon, tak by nie spadł on na podłogę. W trakcie odbijania głośno licz ile razy odbijesz balon. Powodzenia!

 

5.„Odcienie morza” – mieszanie kolorów i rozcieranie plasteliny

Przygotuj: podkładkę (np. tekturę), wykałaczki, plastelinę w kolorach; niebieskim, białym, fioletowym i zielonym. Ugnieć jedną kulkę w kolorze niebieskim oraz po jednej kulce z połączenia niebieskiej plasteliny z każdym z pozostałych kolorów (niebieski + biały, niebieski + fioletowy, niebieski + zielony). Następnie rozcieraj każdą kulkę plasteliny na tekturze, tak by różne odcienie nachodziły się delikatnie na siebie. Plastelina musi być cienko roztarta na całej powierzchni tektury. Następnie rysuj na powstałej powierzchni fale wykałaczką (od lewej do prawej strony)

Miłej zabawy.

Zostaw komentarz

Name*

Website

Komentarz

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.