Skip links

27.05.2020 Razem z mamą, razem z tatą

27.05.2020r. (Środa)

Grupa: Wiewiórki

Temat: Razem z mamą, razem z tatą.

Do pobrania: Wiewiórki – Zajęcia 43

Cele ogólne:

– utrwalenie nazw miesięcy,

– ćwiczenie umiejętności pisania i czytania.

 

Przebieg zajęć:

  1. „Rodzina miesięcy” – utrwalenie nazw miesięcy

            Popatrz na tabelę z nazwami miesięcy. Jeżeli masz możliwość wydrukuj ją, a następnie rozetnij poziomo (miesiąc i obrazek zostają na tej samej kartce). Policz ile jest miesięcy. Czy potrafisz ułożyć je według odpowiedniej kolejności? Gdy już ułożysz prawidłowo wszystkie nazwy ponumeruj je kolejno od 1 do 12 i pokoloruj obrazki. Możesz też nakleić je na kartkę, w odpowiedniej kolejności.

  1. „Wyginam śmiało ciało” – zabawa ruchowa

Tunel – zabawa z elementami czworakowania. Ustaw w pokoju 2-4 krzesła, jedno za drugim. Przejdź pod nimi na czworaka. Gdy wyjdziesz z tunelu ustań i się wyprostuj.

Okienko- zabawa z elementem celowania. Na środku pokoju ustaw karton, pudełko, kosz na zabawki lub miskę. Z gazet zrób trzy kule. Odsuń się od pudełka i spróbuj trafić do niego swoimi kulami. Jeżeli nie możesz trafić – przysuń się, jeżeli jest za łatwo – odsuń. Powodzenia!

 

  1. „Niezwykła sobota” – czytanie ze zrozumieniem

Otwórz książkę na stronach 46-47 i wykonaj kolejno zadania. Wierszyk o palcach możesz również wykorzystać do zabawy paluszkowej wraz z domownikami.

  1. „Wodne obrazki” – zabawy z wodą

Dziś będziesz malować samą wodą. Przygotuj naczynie na wodę może to być np.: kubeczek, nieduża konewka, itd. Swój obraz możesz malować na chodniku przed domem, lub na piasku. Polewając delikatnym strumieniem wody stwórz własny obraz. Bardzo jestem ciekawa, co namalujesz.

 

Miłej zabawy.

Zostaw komentarz

Name*

Website

Komentarz

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.