Skip links

29.05.2020 Dom naszych marzeń..

29.05.2020r. (Piątek)

Grupa: Wiewiórki

Temat: Dom naszych marzeń..

Do pobrania: Wiewiórki – Zajęcia 45

Cele ogólne:

ćwiczenie przeliczania i dodawania,

– wzbogacanie słownictwa,

– rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.

 

Przebieg zajęć:

  1. „Wesołe minki chłopca i dziewczynki” – utrwalanie dodawania

Narysuj 6 buziek dzieci. Mogą to być sami chłopcy, same dziewczynki lub jedni i drudzy. Do każdej minki podam Ci działanie. Twoim zadaniem będzie narysować dzieciom piegi zgodnie z zapisem (na prawym i lewym policzku) i wpisać wynik (ile razem piegów jest na twarzy).

Przykład:

3 + 2 =

  • 4 + 2 =
  • 2 + 3 =
  • 1 + 5 =
  • 3 + 4 =
  • 5 + 2 =
  • 3 + 5 =

 

  1. „Wymarzony dom” – zabawa skojarzeniowa

Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Wyobraź sobie, że jesteś już dorosły i budujesz swój wymarzony dom. Opowiedz o tym, jak go sobie wyobrażasz. Gdzie stoi Twój dom? Co widzisz dookoła? Jak jest urządzony? Co widzisz za oknem? Kto mieszka z Tobą w tym domu? Jakie przedmioty się w nim znajdują? Jakie kolory mają ściany?

Narysuj na dużej kartce dom zbudowany z cegieł. Pomyśl co kojarzy Ci się ze słowem „rodzina”. Wpisz swoje skojarzenia w cegły tego domu.

 

  1. „Moja rodzina i ja” – projekt plastyczny

Przygotuj kartkę, kredki, farby, klej,…. oraz ramkę na rodzinne zdjęcie z Wyprawki. Narysuj swoją rodzinę w ramce z Wyprawki. Gdy Twój obraz będzie gotowy, ozdób ramkę według własnego pomysłu.

 

  1. „Niezwykłe rodziny” – zabawa językowa

W języku polskim występują rodziny wyrazów. Tak jak rodziny mają wspólne nazwisko, tak wyrazy w rodzinie mają wspólną część. Na przykład słowo „dom” ma swoją rodzinę. Gdy do wyrazu „dom” dołożymy litery: o, f, o, n powstanie nam słowo „domofon”.

Postaraj się dopisać do wyrazu „dom” inne litery, tak aby powstało nowe słowo z jego rodziny. Ciekawa jestem ile wyrazów uda Ci się utworzyć.

*Podpowiedź: domek, domowy, domki, domownicy.

Jeżeli masz ochotę możesz też tworzyć więcej rodzin wyrazów, np. do słowa „klucz” (kluczyć, klucznik…) lub „kwiat” (kwiatek, kwiatowy…).

 

Miłej zabawy.

Zostaw komentarz

Name*

Website

Komentarz

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.