Skip links

08.05.2020 Stuka, puka, grzmi…Co to? Powiedz mi!

Stuka, puka, grzmi…Co to? Powiedz mi!

 

  1. Zabawa dykcyjna „Nie połam języka!”

Popatrz na obrazki. Jakie odgłosy kojarzysz z nimi?

Lody -„mniam”

Burza -„trach”

Młotek -„puk”

Nóż – „ciach”

Kwiatek „ach” (jak pięknie pachnie)

Wymawiaj po kolei dźwięki charakterystyczne dla danych obrazków.

Mniam-trach-puk-ciach-ach

Czy to łatwe zadanie? Z pewnością nie, zwłaszcza gdy chcemy zrobić to szybko i dokładnie. To świetna zabawa dla przyszłych aktorów!

 

  1. „Zagadki dla ucha, które wędrują do brzucha”.

Nasypujemy do słoiczków ryż, fasolę i makaron (lub inne sypkie produkty, które różnią się wielkością). Dziecko potrząsa słoiczkami i wsłuchuje się jaki dźwięk wydaje każdy produkt. To z pewnością inne dźwięki. Jedna osoba potrząsa danym słoiczkiem natomiast dziecko odgaduje, który z produktów wydaje taki dźwięk (oczywiści dziecko nie widzi czynności potrząsania, może się np. odwrócić). Trudniejsza wersja, to potrząsanie słoiczkami kilkakrotnie, na zmianę Dziecko odpowiada w jakiej kolejności usłyszało dane dźwięki (np. ryż-fasola-makaron, fasola-makaron-ryż itd. w różnych kombinacjach).

  1. Piosenka „Mucha w mucholocie”.

Do kuchni zaglądają bardzo często muchy. Uwielbiają chodzić po jedzeniu, czego gospodynie domowe bardzo nie lubią.  Packa na muchy to przedmiot, którego muchy nie lubią , ale za to świetnie nadaje się do wybijania rytmu podczas śpiewania piosenki.

Poszukajcie w domu packę na muchy.  Zaśpiewajmy wspólnie piosenkę  „Mucha w mucholocie.

https://www.youtube.com/watch?v=IueASDp61bc

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.