Skip links

09.04.2020 Dmuchaj chuchaj parskaj, słuchaj czyli zabawy logopedyczne dla każdego

Dmuchaj chuchaj parskaj, słuchaj czyli zabawy logopedyczne dla każdego 😊

1.Przykład zabawy oddechowej podaję poniżej. To propozycja dla całej rodziny. Można tę zabawę wykonać w śmigus-dyngus, czyi w drugi dzień świąt. Będzie się lała woda, ale bezpiecznie.

https://www.youtube.com/watch?v=WaY-RDjS9Kg

2. Minki dla chłopczyka i dziewczynki. Popatrz na zajączka. Jakie on ma duże górne zęby!!!. Jest z nich bardzo dumny. Pokaż ty swoje zęby, zamień się w zajączka (górne ząbki widoczne, nałożone na dolną wargę).

3. Śpiewają ptaszki w lesie i w ogrodzie, czy ty tak jak one powiesz?” . Zabawa, która sprawi że twój język będzie sprawny jak nigdy wcześniej! Jeżeli nie wymawiasz jeszcze „r” to zabawa w sam raz dla ciebie. Powodzenia 😊

BĄDŹ WIELKANOCNYM ZAJĄCZKIEM.

Chcesz pochwalić się innym jak pięknie ćwiczysz? Poproś rodzica, żeby zrobił ci zdjęcie gdy wykonujesz minkę zajączka. Możesz dorysować sobie kredką wąsy, nosek, dorobić uszy.  Pamiętaj jednak, że najważniejsze to pokazać swoje zęby. Zdjęcie należy przesłać  wychowawcy. Już nie mogę si doczekać, żeby ciebie zobaczyć.

Wesołych Świat!!!!

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.