Skip links

16.04.2020 Wiosna ciepła, wiosna miła będzie z tobą się bawiła!!!

Wiosna ciepła, wiosna miła będzie z tobą się bawiła!!!

 

Witam ciebie wiosennie. Wyjrzyj za okno i zobacz jak wiosna już się zadomowiła: zielona trawa, pierwsze zielone listki na drzewach. Jak masz ogród to zakwitły w nim pierwsze kwiaty.

Nasze oddechowe zabawy logopedyczne też będą wiosenne. Spójrz.

  1. „Kwiat”

Jak pięknie pachnie ten kwiat. Nabierz powietrze nosem: długo, powoli, żeby rozkoszować się zapachem. Następnie wydychaj powietrze. Również powoli, jak najdłużej potrafisz. Widzisz jak dużo masz w sobie powietrza? Brawo!!!

  1. „Zapachowy eksperyment”

Czy kwiat pachnie jednakowo gdy wąchamy go jedną dziurką nosa, albo drugą? Sprawdźmy😊

Nabierz powietrze jedną dziurką nosa (drugą przytrzymaj). Następnie powtórz zabawę z drugą dziurką nosa. Pamiętaj żeby wąchać długo i  swobodnie jak najdłużej  wypuszczać powietrze.

Mój kwiat pachnie jednakowo, a twój?

  1. „Ptaszki”

Jeżeli nie masz piórek to wykonaj je z papieru. Potrzebna będzie również rolka po ręczniku kuchennym. Zobacz jak ja się bawię. Muszę mocno dmuchać żeby piórka poleciały jak najwyżej. Spróbuj tak samo. Może uda ci się wydmuchać piórka aż do sufitu.

  1. „ Wiosenne porządki”

Zapewne po świętach jest bałagan. Przygotuj szufelkę i skrawki papieru. Miłego sprzątania😊

A może zrobicie w domu konkurs na sprzątanie? Zabaw się z rodzicami lub rodzeństwem, kto szybciej umieści wszystkie skrawki papieru na szufelce. Poproś, żeby ktoś zrobił zdjęcie z tej zabawy i przesłał je do wychowawcy.

 

W poniższym linku jest  propozycja gry wiosennej. Sprawdź swoją wiedzę o wiośnie i zimie, którą właśnie pożegnaliśmy.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.