Skip links

23.04.2020 Hej dziewczynko! Hej chłopczyku! Z myszką zabaw jest bez liku!

Hej dziewczynko! Hej chłopczyku! Z myszką zabaw jest bez liku!

 

  1. Spacer myszki

Przygotuj kartkę, nożyczki, kredkę (pisak) i klej. Bardzo łatwo wyczarujesz myszkę. Żeby myszka ożyła, wystarczy mocno na nią dmuchnąć. Zobaczysz jak szybko pobiegnie. Dmuchaj mocno żeby myszka biegała jak najdalej. Myszki są wszędobylskie, poruszają się zwinnie po wszystkich powierzchniach. Zobacz czy twoja myszka potrafi biegać po stole, podłodze, krześle. Moja chętnie przemieszcza się po wszystkich pokojach i przedmiotach. Możesz też zorganizować zawody myszek. Ciekaw czyja myszka potrafi pobiec najdalej. Zaproponuj domownikom żeby pobawili się z tobą.

  1. Wąsiki myszki

Myszki mają długie wąsiki, które pomagają im poruszać się w ciemności. Możesz mieć wąsy jak myszka. Wysuń usta do przodu, połóż kredkę na górnej wardze, unieś ją wysoko do nosa. Czy wyglądasz już jak myszka?

  1. Mysz w spiżarni

Myszy lubią zaglądać do naszych domów, najczęściej do spiżarni. Są bardzo zainteresowane naszymi zapasami. Dziś zabawimy się w mysz, która ma apetyt na makaron. Spróbuj wciągnąć długą nitkę makaronu bez używania rąk, zasysając ją niczym odkurzacz. Usta są zwężone i wysunięte do przodu. Ale smaczna zabawa!!!

Możesz tak zajadać makaron polany sosem owocowym, ale wtedy na pewno będziesz mieć owocowe wąsy 😊

  1. „Portret myszki” czyli rysowanie ćwiczy zapamiętywanie

To świetna zabawa, dzięki której szybko nauczysz się wierszyka, a rysowanie staje się proste.

Góreczka, kreseczka, kropeczka.

Nosek, uszka i ogonek.

Wąsików kilka…

Wystarczyła chwilka,

By wyszła myszka mała,

Która przed kotkiem uciekała.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.