Skip links

22.05.2020 Hej! Muzyka gra. Klaszczesz ty, klaszczę ja!

Hej! Muzyka gra. Klaszczesz ty, klaszczę ja!

 

  1. Piękne gadanie przez trenowanie czyli gimnastyka ust i języka

Sportowiec, żeby osiągać dobre wyniki musi  codziennie trenować, ćwiczyć swoje mięśnie.  Każdy piosenkarz i aktor, żeby zachwycać swoją mową trenuje mięśnie ust i języka. Potrenuj również. Nawet jak nie zostaniesz aktorem, to umiejętność pięknego mówienia jest bardzo ważna na co dzień. Spójrz na zdjęcia i naśladuj miny chłopca. Najpierw wykonaj po kolei każde ćwiczenie, następnie cały układ.

  1. Opowiadanie o zazdrosnych sylabach

W pewnym przedszkolu  spotkały się sylaby. Rozmawiały o tym, jakie są ważne. Przecież na zajęciach  pani często prosi, by wyklaskać sylaby w wyrazach. Nawet starsze dzieci w szkole uczą się tej sztuki. Odgadują która sylaba jest na początku słowa, albo na końcu. Rozmawiając tak, sylaby czuły się bardzo dumne. Wtedy odezwała się sylaba „La”.

-Ja jestem najważniejsza z was. Tylko ja zrobiłam karierę muzyczną. Każdy piosenkarz, każde dziecko wykonując piosenkę śpiewa „la-la-la” Jestem niezastąpiona- powiedziała sylaba zarozumiale.

Pozostałe sylaby posmutniały. To prawda, nikt nie śpiewa refrenu piosenki „bu-bu-bu”, albo „me-me-me.

Jak rozweselić pozostałe sylaby? Wykonajcie  do melodii „Wlazł kotek na płotek” piosenkę śpiewając cały czas dowolną sylabę np. „pa”, albo „ma”. Zaproś do zabawy rodzinkę 😊

Poniżej link do melodii.

https://www.youtube.com/watch?v=avsR-lR4xkQ

 

  1. Szkoda gadania- Zapraszam do klaskania!

Śpiewając często klaszczemy. Ale samo klaskanie to nie wszystko. Można stworzyć  całe przedstawienie wykorzystując ręce. Zapraszam wasze dłonie do wspólnego występu.

https://www.youtube.com/watch?v=8nmk-76DFsU&t=3s

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.